Наталија Миладиновић

Бирајући средњу школу, знала сам да је подручје модног дизајна оно што ме у том тренутку, као многе петнаестогодишње девојчице, највише занимало. Касније сам се уверила да нисам погрешила. Научила сам многе вештине које се крију иза лепих модела са модних ревија, овладала знањем без којег ниједна идеја не може да буде остварена и открила да имам много више талента за сликање него што сам мислила. У томе ми је посебно помогао професор цртања и сликања, Зоран Кресоја, подстичући ме да свој таленат развијам и усмеравам много шире од цртања модних скица и дизајнирања одеће од коже. Тако сам стигла овде где сам сада – завршила сам студије на Одсеку  за примењено сликарство  Академије примењених уметности у Београду  и настављам да развијам и усмеравам своју каријеру.

Искуства која сам стекла у Техничкој школи за дизајн коже и данас ми много користе јер захваљујући практичној настави коју сам у њој похађала развила сам способност да ствари не посматрам само као видљиве појаве већ увиђам и анализирам и њихова унутрашња својства. Када радите са различитим материјалима, као што је случај у ликовним уметностима, то је изузетно важно. Треба знати много занатских вештина како бисте били добар уметник, јер пут од идеје до њеног остварења није увек тако једноставан. Ја сам доста тога научила у средњој школи и то што данас не морам предуго да истражујем да бих дошла до правих решења сматрам великом предношћу.

НЕКЕ ОД СВОЈИХ ПРВИХ РАДОВА НА АКАДЕМИЈИ НАТАЛИЈА ЈЕ ПОДЕЛИЛА СА НАМА: