Позориште у превенцији насиља

Већ нешто више од годину дана, Канцеларија за младе Општине Савски венац и ПОД театар остварују пројекат „Проба за реалност“, уз подршку програма Демократске комисије Америчке амбасаде у Београду. Циљ овог пројекта је превенција насиља код омладине, па су зато у његово остваривање укључени ученици из неколико средњих школа, а међу њима и представници наше драмске групе ШПОТ. У протеклих девет месеци наше ученице су у драмским радионицама училе технике Форум театра или Театра потлачених. Учествовале су и у јавним наступима у Културном центру „Град“, на Дечјој недељи у организацији УНИЦЕФ-а, Дану здравља под покровитељством Уједињених нација, на фестивалу Медицинске школе са Звездаре... а свим овим активностима руководиле су драматург Јелена Вуксановић и глумице-едукатори Бранка Бајић и Татјана Стефановић, чланице ПОД театра.

У оквиру овог пројекта биће снимљен и филм на тему превенције насиља, а наша школа ће дати значајан допринос пружајући гостопримство филмској екипи и младим ђацима-глумцима. Са нестрпљењем очекујемо да наше „шпотовке“ видимо и на филму.