Коначно – Шпотовке у филму „Последњи час“

У оквиру програма БИТЕФ ПОЛИФОНИЈЕ, официјелног пратећег програма БИТЕФ фестивала, синоћ (17. септембра 2010.) у пројекционој сали У.К. Вук Караџић, премијерно је приказан филм „Последњи час“. Филм је настао као део пројекта „Проба за Реалност“ који се од септембра 2009. остварује у неколико београдских школа, у сарадњи ПОД театра (Пројекат Објективна Драма ), Канцеларије за младе Општине Савски венац, организација РАФТ и Цyнефин и Амбасаде САД. Пројекат је намењен младима, а његова сврха је афирмација позитивних вредности, креативности, конструктивног мишЉења и решавања проблема и сузбијање агресивног понашања међу средњошколцима.

Режију филма радио је Јуан Бриос, драматургију Јелена Вуксановић и Јуан Бриос, а осим Александре Џонс  која игра главну улогу, у реализацији филма учествовали су Николина Допуђ, Теодора Стевановић, Марија Гајић, Христина Перић, Марина Влајнић, Исидора Поповић, Емина Јашаровска, Дејан Пајовић, Андреј Ристевски, Зоран Митровић, Андријана Обрадовић, Катарина Гајић, Марија Грубор, Нада Цвејић, Марина Глигорић, Татјана Лацмановић, Ирина Николић, Вукота Рантуновић, Анђелија Вукашиновић, Даниел Џонс, Бошко Ђуричковић, Еилиан Вин-Џонс, Демир Мекић, проф. Бранијета Конџуловић, проф. Весна Гановић, Милош Томаш, Драган Марковић, Драган Алексић, Татјана Пајовић, Бранка Бајић, Јелена Вуксановић.

Посебну захвалност за ово успешно остварење аутори филма дугују Техничкој школи за дизајн коже, Средњој школи за бродарство, бродоградњу и хидроградњу, Средњој школи за дизајн, Војној гимназији, У.К. Вук Караџић.

У филму су коришћени делови из представе „Aethera Esmeralda“, у режији: Масима Ђанетија.