На конкурсу за дечију карикатуру Мали Пјер 2012., учествовало је око 8600 деце из 120 основних и средњих школа у Србији. После школских и општинских такмичења за финалну секцију упућено је 404 дечија рада.

Жири су чиниили карикатуристи Драгутин Гане Милановић, Горан Дивац, Бојан Љубеновић, Тошо Борковић и Мирко Сомборац. За изожбену поставку издвојили су 79 дечијих радова, а 15 најдуховитијих дечјих карикатура су наградили. Организатори конкурса били су Пријатељи деце Београда и компанија Вечерње новости.  Ученици наше школе, Стефан Остојић IV/1 и Јелена Обрадовић IV /1  наставили традицију нашег учествовања на овом конкурсу. На општинском такмичењу поделили су прво место, а на градском такмичењу Стефан Остојић je освојио другу награду.

Ученици конкурса Мали Пјер удружили су своју креативност и критички поглед на свет и тако појаве око себе и приказали на посебан начин својствен карикатури. Стефанов ментор била је Горица Петронијевић,  професор цртања и сликања.