ТРОГОДИШЊЕ ОБРАЗОВАЊЕ

Традиционална занимања, која постоје од оснивања школе до данас, су три важна заната  без којих  се не може замислити модна индустрија:

-конфекционар коже и крзна

-галантериста и

-обућар.

Ова три занимања подразумевају изучавање вештина израде свега онога што дизајнер замисли (и прикаже у виду  модне  скице), а техничар-моделар претвори у кројну слику или шаблон. Ученици који похађају неки од ова три образовна профила уче како да скроје, сашију или на други начин повежу и обликују замишњени одевни предмет,  галантеријски производ  или обућу.  Они уче како да правилно рукују различитим машинама и алатима, упознају се са процесом производње и што је најважније, оспособљавају се за израду функционалног и естетски складног финалног производа.

Предност ових занимања је у томе што ученици, уз занатска умећа која стичу кроз бројне часове практичне наставе,  овладавају и знањима из подручја предузетништва. На тај начин, након само три године школовања, ученик добија могућност да се бави приватним предузетништвом .