18. ИЗЛОЖБА ДЕЧИЈЕ КАРИКАТУРЕ „МАЛИ ПЈЕР“ 2012. ГОДИНЕ

На конкурсу за дечију карикатуру Мали Пјер 2012., учествовало је око 8600 деце из 120 основних и средњих школа у Србији. После школских и општинских такмичења за финалну секцију упућено је 404 дечија рада. Жири су чиниили карикатуристи Драгутин Гане Милановић, Горан Дивац, Бојан Љубеновић, Тошо Борковић и Мирко Сомборац. За изожбену поставку издвојили су 79 дечијих радова, а 15 најдуховитијих дечјих карикатура су наградили. Организатори конкурса били су Пријатељи деце Београда и компанија Вечерње новости. Ученици наше школе, Стефан Остојић IV/1 и Јелена Обрадовић IV /1 наставили традицију нашег учествовања на овом конкурсу. На општинском такмичењу поделили су прво место, а на градском такмичењу Стефан Остојић je освојио другу награду. Ученици конкурса Мали Пјер удружили су своју креативност и критички поглед на свет и тако појаве око себе и приказали на посебан начин својствен карикатури. Стефанов ментор била је Горица Петронијевић, професор цртања и сликања.