Новогодишња хуманитарна акција 2023. године

Новогодишња хуманитарна акција која, традиционално, обухвата хуманитарни базар, а од претпрошле године и хуманитарни спортски турнир, одржана је крајем децембра (базар 26. и 27, а турнир 27. децембра). На базару су се продавале новогодишње рукотворине наших ученика и наставника, као и слаткиши и слане грицкалице, али и предмети од коже, које су израдили ученици одељења 3/1, са наставницом Божаном Вуковић, као и сапуни које су, са наставницом Иваном Андрејић, израдили ученици 2/2. Спортски турнир је обухватио фудбалску, кошарку и рукометну утакмицу школских екипа, а улазнице су се продавале на базару. Организатор турнира био је наставник Владимир Сарић, а базара наставнице Божана Вуковић и Катарина Венгрин. Новац прикупљен у акцији (41000 динара) дониран је као помоћ за лечење ученика Техничке школе „Змај“ у Београду.