Успех наших ученика на Републичком такмичењу 2023. године

27. републичко такмичење текстилних и кожарских школа одржано је од 18. до 20. маја 2023. године у Новом Пазару, а домаћин је била новопазарска Школа за дизајн текстила и коже. Ученици 23 школе из Србије такмичили су се у следећим дисциплинама: практична настава, конструкција и моделовање одеће, конструкција и моделовање обуће, тест знања о текстилним материјалима, тест знања о кожарским материјалима, модна ревија текстила и изложба радова, а осим тога, имали су прилику да размене искуства и да се упознају и друже са вршњацима.
Вељко Јанковић, ученик 4-1 освојио је прво место у дисциплини „Конструкција и моделовање обуће“ (ментор Срећко Бједов), а Елена Бота, ученица 2-1 освојила је друго место на тесту из кожарских материјала (ментор Божана Вуковић). На изложби радова, наши ученици су освојили друго место.
Честитамо награђеним ученицима и њиховим менторима, као и свим нашим ученицима и наставницима који су учествовали на такмичењу!