Изложбе „Сима Лозанић“ и „Невидљиви свет“

Половина ученика одељења 3/2, са наставницом Катарином Венгрин, посетила је 13. фебруара 2024. две едукативне изложбе у Београду. На изложби „Сима Лозанић – витез српске науке“ у Галерији САНУ, ученици су се упознали са огромним доприносом нашег великог хемичара развоју науке и педагогогије у Србији (професор Велике школе и први ректор Београдског универзитета, писац најсавременијих уџбеника из органске и неорганске хемије у првој четвртини 20. века, претеча теорије абиогене еволуције, оснивач Пољопривредног факултета, испитивач бањских вода и минералног богатства Србије), али и са другим аспектима Лозанићевог рада (председник Српске краљевске академије, посланик у Лондону, министар народне привреде и иностраних дела, учесник свих ратова његовог доба, од српско-турских до првог светског). Такође су имали прилику да виде оригиналну лабораторију Симе Лозанића и његове научне радове и уџбенике, као и дипломатске списе, одликовања, фотографије…. и да одгледају филм о животу и делу овог изузетног човека.

Микробиолошка изложба „Невидљиви свет“ у Научном клубу Центра за промоцију науке, омогућила је ученицима да се подсете и прошире знање о историјату микробиологије и микробиолошким лабораторијским процесима, као и да посматрају микробиолошке препарате које у школи нису имали прилику да виде. Такође су се у Научном клубу упознали са делом експоната путујуће изложбе „Глобално загревање и живи свет“ захваљујући љубазности стручног сарадника Клуба.