23. Републичко такмичење текстилних и кожарских школа Србије

На 23. Републичком такмичењу ученика текстилиих и кожарских школа Србије, које је одржано у Новом Саду од 8. до 10. маја 2017. у Техничкој школи „Милева Марић-Ајнштајн“, нашу школу су представљали ученици образовних профила техничар-моделар коже и техничар дизајна производа од коже. Такмичили су се у области конструкције и моделовања галантерије као и у познавању кожарских материјала. У обе дисциплине наши представници су постигли одличне резултате.

У дисциплини конструкција и моделовање галантерије школу су представљали ученици четвртог разреда. Ксенија Јовановић заузела је прво, а њен друг из разреда, Михајло Марковић, треће место. Њихов ментор био је наставник стручних предмета, Бранислав Милески.

У познавању кожарских материјала такмичили су се ученици другог разреда, а њихов ментор био је наставник стручних предмета, Срећко Бједов. Тамара Жарковић освојила је прво, а Јована Joвић друго место. Обе ученице похађају смер за дизајн производа од коже.