Посета Међународном сајму заштите животне средине ECO FAIR

Ученици одељења 1/2, 2/2, 3/2 и 4/2, образовног профила Техничар за заштиту животне средине су 15. октобра 2024, у пратњи наставница Миланке Булајић, Иване Андрејић, Иване Стаменковић, Данице Матовић и Станије Цимбаљевић, посетили Међународни сајам заштите животне средине и природних ресурса ECO FAIR, који се ове године одржава под слоганом „Порука је у природи“. Овај сајам се одржава сваке године и обухвата све сегменте заштите животне средине: земљиште, ваздух, воду, еколошке услуге, рециклажу и природне ресурсе. Централне теме ове године су зелена економија, индустрија рециклаже и управљање отпадом. Посетом штандова излагача ученици су имали прилику да се упознају са решењима која доприносе заштити животне  средине, обновљивим изворима енергије, енергетском ефикасношћу, зеленом градњом, иновативним технологијама и другим еколошки прихватљивим иницијативама.