Излет у Вршац

Ученици другог, трећег и четвртог разреда наше школе, са наставницима Миланком Булајић, Весном Живић, Браниславом Милеским и Станијом Цимбаљевић, посетили су град Вршац 16.10.2024. године.

На железничкој станици у Вршцу ученике је дочекао туристички водич и упознао их са историјатом станице и филмовима и серијама чији су кадрови снимани у Вршцу. У пратњи водича ученици су посетили православну цркву Светог оца Николаја и Стеријин музеј и обишли позната градска здања: Владичански двор, Градску кућу, Градски музеј, Апотеку на степеницама, римокатоличку цркву Светог Герхарда. Осим приче о знаменитостима Вршца, ученици су чули причу и о познатим Вршчанима: сликару Паји Јовановићу, глумици Ради Ђуричин, политичару Јаши Продановићу, песнику Васку Попи, шахисти Бори Костићу.

Слободно време до повратка у Београд протекло је у шетњи, даљем упознавању града и дружењу, а сунчан и топао дан употпунио је боравак у прелепом Вршцу.