Излет у Нови Сад

16. октобра. 2024. године ученици одељења 1/1 и 1/3, смер Техничар дизајна производа од коже, посетили су Нови Сад у пратњи одељењских старешина Марије Величковић и Зорана Кресоје и наставнице Марије Станишић. Ученици су најпре, уз стручно вођење, погледали две изложбе постављене у Музеју Војводине, у оквиру Српске недеље моде: изложбу Дупре Мишела, фотографа и дизајнера и изложбу „Модни листови из колекције Музеја Војводине“, а онда и  сталну поставку Музеја, која обухвата три тематске целине: археологију, историју и етнологију. Након посете Музеју, ученици и наставници су кренули у организован обилазак Новог Сада (Трг Слободе, Петроварадинска тврђава, Змај Јовина и Дунавска улица итд). У касним поподневним часовима безбедно су стигли брзим возом Соко у Београд.