У Галерији Матице српске

Ученици смера Техничар дизајна производа од коже (одељења 1/1, 2/1, 3/1 и 4/1) са наставницима Маријом Величковић, Веселинком Живић и Предрагом Ивановићем посетили су 22. новембра 2023. две изложбе у Галерији Матице српске у Новом Саду „Паја Јовановић и Густав Климт“ и „Васа Поморишац“. Осим уживања у изложеним делима, ученици су се, захваљујући стручном вођењу, на првој изложби упознали са епохом у којој су Јовановић и Климт стварали, са сличностима и разликама између ова два велика уметника и везама српске и аустријске културе. На другој изложби су имали прилику да виде преко сто уметничких дела Васе Поморишца (слика, витража, нацрта за фреске и новчанице, илустрација за књиге), као и да се упознају са уметничким развојним путем нашег великог сликара.