СВЕТСКИ ДАН ЗДРАВЕ ХРАНЕ 2022. ГОДИНЕ

Светски дан здраве хране, 16. октобар, обележен је радионицом у холу школе, са циљем подизања свести о здравој исхрани и подстицања здравих навика у исхрани. Здраве намирнице (воће, поврће и производи од интегралних житарица) понуђене су свим ученицима и запосленима, а могли су да их купе помоћу ваучера који су им претходно подељени. Ваучере са натписом „Храним се здраво“ припремили су и поделили  ученици смера „Техничар за заштиту животне средине“. Они су, такође, аранжирали су и декорисали столове са храном, при чему су украсе за декорацију, направљене од лишћа и гранчица сами прибавили. Цео догађај је протекао веома успешно, деца су уживала и на одушевљење наставника, радо прихватила конзумацију понуђених здравих намирница. Носилац активности била је наставница Ивана Стаменковић, уз велику помоћ директора школе.