Бирајмо нај-креацију 2015.

Ове године конкурс „Бирамо нај креацију“ прославио је мали јубилеј. Ово је пета година откако се у Техничкој школи за дизајн коже организује конкурс за младе модне дизајнере, основце и средњошколце. Из године у годину побољшава се квалитет радова који стижу на конкурс, али и ове важне школске манифестације. У свечаној сали школе отвара се изложба најбољих радова, додељују се награде и поклони, а основци који су пожелели да опробају свој таленат у свету моде и дизајна имају прилику да се упознају са старијим „колегама“ – ученицима наше школе, наставницима, условима рада у овој школи…

Као што је већ познато, главна награда, која се додељује победнику конкурса у категорији средњошколаца, представља одевни предмет израђен на основу победничке модне скице. Победница прошлогодишњег конкурса, Јулији Поповић, креирала је женске ципеле, а њена најуспешнија креација је у школским радионицама обликована у пар лепих ципела по њеној мери, које су јој свечано уручене на овогодишњем проглашењу победника.

И ове године жири је имао озбиљан задатак пред собом када је требало одлучити о победнику конкурса, јер из мноштва радова треба издвојити само неколико, а лепих радова је било много.

Чланови жирија биле су Марија Величковић и Тијана Милутиновић, наставнице дизајна, Зоран Кресоја, наставник цртања и сликања, Биљана Аврамовић, Бранислав Милески и Радослав Папић, наставници стручних предмета (у оквиру којих се проучавају консртукција, моделовање и практична израда конфекције, обуће и галантерије од коже).

Изложба најбољих радова отворена је у свечаној сали Техничке школе за дизајн коже 27.марта 2015.године. Истога дана и прогашени су победници овогодишњег конкурса. Награда за најуспешнију креацију у категорији основаца била је кожна ташна украшена булком рађеном у техници филцања или пуста, а ученику средње школе награда ће бити уручена након што се, по његовим мерама, изради у школској радионици.

НАГРАЂЕНИ У КАТЕГОРИЈИ УЧЕНИКА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ:
  • Прву награду освојила је Ивона Илић, ученица Основне школе „Милоје Васић“.
  • Другу награду је освојила Исидора Мунђа, ученица Основне школе „Ђорђе Крстић“.
  • Трећу награду поделили су Ања Ракоњац, ученица Основне школе „Раде Кончар“ и Страхиња Симијоновић, ученик Основне школе „Милоје Васић“.
За креативност и оригиналност похваљују се ученици:
  • Николина Крунић, ученица Освновне школе „Владислав Рибникар“,
  • Тамара Жарковић, ученица Основне школе „Владислав Рибникар“
  • Јована Зејнула, ученица Основне школе „Стари град“,
  • Милица Алексендрић, ученица Основне школе „Живомир Савковић“,
  • Богдан Цакић, ученик Основне школе „Марко Орешковић“.
НАГРАЂЕНИ У КАТЕГОРИЈИ УЧЕНИКА СРЕДЊЕ ШКОЛЕ:
  • Прву награду освојио је Никола Јовановић, ученик четвртог разреда Техничке школе за дизајн коже.
  • Другу награду освојила је Николија Рајковић, ученица четвртог разреда Техничке школе за дизајн коже.
  • Трећу награду освојила је Доротеја Обрадовић, ученица трећег разреда Техничке школе за дизајн коже.
За креативност и оригиналност похваљују се ученице:
  • Николина Кљајић, ученица трећег разреда Техничке школе за дизајн коже,
  • Маја Ивановић, ученица трећег разреда Техничке школе за дизајн коже,
  • Данијела Коцић, ученица другог разреда Техничке школе за дизајн коже.

Захваљујемо се свим школама које су дале свој допринос у афирмацији ученичке креативности и умећа и подстакле своје ђаке да се такмиче у стваралаштву!