Ах, та екскурзија!

(30. мај 2009.)

Ах та екскурзија! Ко не воли да путује са добрим друштвом? Када би нас питали шта је најбоља ствар у школи зна се какав би био одговор – екскурзија, наравно!

Чекали смо је целе школске године и коначно је дошао и тај 25. мај, када смо кренули у обилазак Сремских Карловаца, Петроварадина, Новог Сада, Бечеја, Суботице, да бисмо се на крају башкарили на сунцу поред Палићког језера. Све је било прелепо и видели смо пуно тога – Бранков трг, Владичански двор и чувену Карловачку гимназију, предивни центар Новог Сада и поглед са Петроварадина, Суботицу и дворац Дунђерски… али најлепше је било дружење. Ништа не може тако да вас зближи као екскурзија!

Сада са завишћу гледамо на старије ђаке који се спремају да у октобру путују у Барселону. Видеће и Венецију, Верону, Ницу, Кан… а ми морамо да чекамо читавих годину дана да кренемо њиховим стазама. Али, вреди чекати на то, зар не?