Дан заштите озонског омотача – тематски час

Међународни дан заштите озонског омотача (16. септембар) обележен је реализацијом тематско- сарадничког часа у одељењима 2/2 и 4/2, наставни предмети: загађивање и заштита ваздуха, одрживи развој и енглески језик.  Час су одржале наставнице Станија Цимбаљевић, Миланка Булајић и Драгана Пљеваљчић, 18. септембра 2024.

На часу су се ученици, кроз тимски рад и уз помоћ наставница, подсетили дефиниције, настанка и значаја озонског омотача, упознали са изворима оштећења и Монтреалским протоколом о заштити озонског омотача и дискутовали о последицама оштећеног омотача и личном учешћу у заштити. Кључне речи исписане су на табли на српском и енглеском језику, а део дискусије вођен је на енглеском.

Процена часа од стране ученика је да је био занимљив, садржајан и подстицајан и да је протекао у изузетно пријатној атмосфери.