Пројекат „Сарадник предавач“ – Иван Рајковић и Тијана Милутиновић

У оквиру пројекта „Сарадник предавач“ у понедељак 07.октобра 2024.организовано је предавање бившег ученика школе Ивана Рајковића и доцента Факултета примењених уметности Тијане Милутиновић. Циљ овог предавања је да ученицима образовног профила техничар дизајна производа од коже приближи професију дизајнера и укаже им на професионалне могућности након школовања- како у виду наставка школовања, тако и у погледу предузетничког ангажовања. Иван Рајковић је након завршетка наше школе студирао на Факултету примењених уметности, где је показао сјајне резултате и на завршној је години студија. У току школовања више пута је излагао на Belgrade Fashion Week-у и радио на бројним рекламним кампањама, а о свему томе, као и о  бројним изазовима ове професије говорио је присутним ученицима. Иван је истакао да су му у току студирања, али и у професионалном ангажовању, од велике помоћи била искуства и знања које је стекао у средњој школи (часови дизајна, конструкције и моделовања и практичне наставе). Тијана и Иван су приближили присутним ученицима и програм студија на Факултету примењених уметности – катедра савремено одевање и позвали их да се едукују и раде на себи, али и да искористе све предности квалитетног наставног програма смера техничар дизајна производа од коже.
Ученици који су присуствовали предавању  оценили су да је предавање било корисно, да су сазнали пуно важних информација о даљем школовању и могућностима бављења професијом дизајнера, а посебно су фасцинирани Ивановим радовима (модне илустрације, фотографије из рекламних кампања, са модних ревија итд).